Піца-рекордсменка - Primo Pizza

Блог

Піца-рекордсменка
05 Березня 2019

Піца-рекордсменка

Неймовірна популярність піци – не перебільшення, а факт.  Доказом цьому є, наприклад:

  • щорічно у світі з'їдається близько 300 млрд піци (і це лише приблизні підрахунки);

  • середньостатистичний американець замовляє дану продукцію в 4 рази частіше, ніж гамбургер, і в 6 разів частіше, ніж хот-дог;

  • журнал «Нью-Йорк» стверджує: піца щорічно псує близько 7 млн ділових паперів, тому що є однією з найпопулярніших страв, яку замовляють з доставкою в офіс;

  • за результатами інтернет-опитування, піцу визнали найулюбленішою стравою майже 80% респондентів.

Полюбляють її й в Україні. Обирають у кафе, піцеріях, замовляють піцу з доставкою, готують самостійно дома, експериментують з інгредієнтами та урізноманітнюють смаки. Універсальний продукт, який не лише втамовує голод, а й приносить задоволення. 

За період свого існування та вдосконалення, піца неодноразово потрапляла у Книгу рекордів Гіннеса з різними номінаціями.

Так, у 2012 році, в Італії, відбулася грандіозна подія, справжнє шоу – у Римі приготували найбільшу у світі піцу. У діаметрі - сорок три метри, а її площа склала тисячу двісті квадратних метрів. Для того, щоб приготувати таких масштабів піцу, знадобилося 8 892 кг борошна, 3 991 кг томатної пасти й близько 8 тонн моцарели. Готова піца важить понад 16 тонн. Додатково, щоб приготувати піцу, знадобилося 680 кг маргарину, 249 кг солі, 190 кг рослинної олії й 23 кг бальзамічного оцту. Піца складена з 5234 окремо приготованих частинок, і випікалася 48 годин.

Шеф-кухар команди майстерних кулінарів Давіліо Нарді сказав, що піці-велетню вони дали назву Оттаві, і приготували її з метою підтримки економічного і культурного відновлення Італії. Він сподівається, що страва стане символом миру, щастя, добробуту жителів усього світу. А також голова компанії Dr. Schar Group, яка виступила головним спонсором цього рідкісного заходу заявив, що піца, яка містить глютен - абсолютно нешкідлива для людей. Тому компанія стала спонсором цієї події з метою довести, що шкода такої піци всього лише міф. Адже глютен міститься у всіх виробах з пшениці, жита, вівса і ячменю. Він також додав, що ця гігантська піца просто зобов'язана виступити у якості пропаганди здорового способу життя. Цей «смачний» шедевр занесли до Книги рекордів Гіннеса.

А ось найдовшу піцу виготовили в Ізраїлі ще у 2003 році. Її довжина склала 100 метрів. Готували унікальну страву 25 кухарів. Тривав процес понад добу. Випікали найдовшу у світі піцу повільно пропускаючи її на конвеєрі через піч, а з'їли за кілька хвилин в центральному парку Тель-Авіва. Усі заробітки від цього заходу були спрямовані в громадську організацію «Хаїм», яка допомагає онкологічним хворим.

У одному з закладів Ужгорода – Chili pizza також готують піцу нестандартної форми – видовжений прямокутник. Тому Чили пица Ужгород також можуть спробувати  встановити рекорд хоча б на місцевому рівні, а може й світовому, хто знає.

До відзнак піци також можна віднести доставку піци на рекордну відстань - 11042 км. 22 березня 2001 року Бернард Жордан (ButlersPizza, Кейптаун, Південна Африка) особисто доставив піцу для Корне Кріджа, капітана команди Fedsure Stormers (регбі) в Австралії, м. Сідней.

Послуга доставки піци у м. Ужгород «Смачний дзвінок», яку пропонує мережа піцерій Primo Pizza, вражена таким рекордом. Хоча Primo Pizza поки що не отримувала подібних замовлень, але все ж таки швидко і якісно доставляють їжу по місту до самих дверей, та ще й безкоштовно.  

Продовжуючи тему рекордів, найбільше замовлення на піцу було зроблено 19 серпня 1998 року компанією VF Corporation of Greensboro (Північна Кароліна, США). Замовлення виконала фірма Little Caesar's. Було доставлено 13386 піц для 40160 співробітників у 180 офіси у США. Неймовірно, як піклуються роботодавці про своїх працівників.

У Книгу рекордів Гіннесса потрапила піца-рекордсмен за кількістю сортів сиру - 111. Страва була приготована американським шеф-кухарем в італійському ресторані, що розташований у Берліні. Повідомляється, що всього на піці було 288,6 грама сиру - 2,6 г на кожен сорт. Така маленька частка сирів кожного сорту пояснюється тим, що основа для піци була стандартного розміру, лише на пару сантиметрів перевищувала розмір звичайної основи. Але попри свої розміри, така піца змогла потрапити до книги рекордів завдяки різновидам сиру на ній. Використовувались як класичні сорти молочного продукту, так і зовсім рідкісні види сирів.

Дивовижних відзнак отримувала ця небанальна страва, яка завжди відкрита до експериментів. Піца ніколи не набридає або, як кажуть поціновувачі, "не приїдається»: безкоштовна доставка піци Ужгород дозволяє у будь-який момент насолодитися смаковими відчуттями. Асортимент доставки Primo Pizza не обмежений лише піцою, а тому дозволяє щодня урізноманітнювати раціон новими цікавими стравами та напоями.